جوانسازی و زیبایی صورت با طب سوزنی و روشهای طب چینی و 10 سال جوانی


تاريخچه جوان‌سازی صورت با طب سوزنی:
 چند هزارسال قبل چينی‌ها از طب سنتی چين و طب سوزنی برای جوان شدن و زيبا نگهداشتن امپراتورها و شاهزادگان استفاده می‌کردند استفاده از طب سوزنی سنتی در جوانسازی مسئله جدیدی نیست. استفاده از این روش در سال های ۹۶۰-۱۲۷۰ بعد از میلاد مسیح و همزمان با امپراتوری سونگ رایج بوده است. اما به دلیل هزینه ی بالای طب سوزنی زیبایی ،فقط مخصوص خانواده سلطنتی چین بود و افراد عادی قادر انجام این درمان نبودند.

قرن ها بعد پزشکان دریافتند که استفاده از طب سوزنی سنتی برای درمان افرادی که دچار فلج یک طرفه عصب صورت (  Bell’s Palsy  ) می شدند ،  بعد از گذشت 7- 6 جلسه منجر به بروز تغییرات واضحی از جمله روشن تر شدن پوست و بهبود خاصیت ارتجاعی آن، در نیمه صورت می شود. این نکته، درمانگران را به فکر برد که استفاده از طب سوزنی سنتی می تواند در جوانسازی پوست صورت موثر باشد و خوشبختانه نتیجه تحقیقاتی که در این زمینه انجام شد بسیار مثبت بود.
در سال‌های اخير با پيشرفت‌های صنعت زيبايی درکشورهای اروپايی توجه زيادی به کاربرد طب سوزنی در زيبايی و به خصوص جوان‌سازی صورت شده است به نحوی که با توجه به نداشتن عوارض جانبی و عملکرد کاملا طبيعی آن علاوه بر عامه مردم، بسياری از ستارگان و هنرپيشگان نيز به صورت ثابت از آن بهره می‌گيرند.

البته طب سوزنی زیبایی به این شکل در چین و در طب سنتی سوزنی وجود ندارد و ما با ترکیب درصدی از طب سوزنی غربی و چینی و در نظر گرفتن اقلیم،فرهنگ و نیازهای جامعه ی خودمان این شاخه را در ایران ایجاد و رواج داده ایم.
و امروزه میلیونها نفر در سراسر دنیا از جمله اروپا، آمریکا، کانادا و چین فقط برای زیباتر شدن به کلینیک طب سوزنی مراجعه می کنند.

نحوه ی عملکرد پوست برای زیبایی صورت :
کلاژن پروتئينی است که در ساختار پوست نقش مهمی را بر عهده دارد. به زبان ساده کلاژن مانند چسبی با خاصيت ارتجاعی بالا سبب سفتی و ارتجاع پوست می‌شود و کمبود آن سبب شلی، افتادگی و ايجاد چين و چروک در پوست خواهد شد. کلاژن به صورت طبيعی در پوست افراد به طور دائم در حال از بين رفتن و ساخته شدن است. روند بازسازی کلاژن در پوست افراد جوان بهتر انجام مي‌شود و با افزايش سن به‌خصوص در خانم‌ها بعد از چهل سالگی اين روند کاهش می‌يابد.

منشا اصلی زیبایی صورت از نظر طب چینی:
باید بدانید که در حقیقت زیبایی طبیعی صورت از اینجا شروع می شود که از نظر طب چینی ، زیبایی ظاهری محصولی از زیبایی درون بدن تلقی می شود یعنی اگر همه ی مسیرهای انرژی و ارگانهای بدن، خون و مایعات بدن در تعامل و تعادل با یکدیگر باشند ، مشکلی درحرکت آنها نباشد و کم و زیادی در عملکرد آنها وجود نداشته باشد ،بنابراین دلیلی برای زیبا نبودن صورت و بدن وجود ندارد.
در طب چینی و طب سوزنی از طریق ایجاد زخم های میکروسکوپی درناحیه، موجب فعال شدن واکنش های التهابی و افزایش جریان خون در منطقه شده و پس از دو تا سه هفته آغازفعالیت کلاژن سازی پوست را شاهد خواهیم بود.


درمانهای مختلف زیبایی صورت با طب سوزنی :
هرنوع لک ، جوش و جای مانده ی جوش روی صورت سیاهی دور چشم ، افتادگی پوست و پلک چشم ، چروکهای پوستی عمیق و ظریف ، منافذ باز پوست و آکنه.
همه ی موارد اشاره شده در بالا نشان دهنده ی ضعف در یک یا چند ارگان بدن می باشد و یا نقص در یک یا چند مسیر حرکت انرژی بدن می باشد که هدف طب سوزی زیبایی بر طرف کردن این نقص ها و گیرها به صورت موضعی مخصوصا" در صورت می باشد.(جهت اطلاعات بیشتر در مورد عملکرد ارگانهای مرتبط با زیبایی پوست صورت و بدن و مشکلات پوستی کلیک کنید.)
با اصلاح درون بدن با طب سوزنی، دیگر نازیبایی در صورت وجود نخواهد داشت، به همین آسانی و بدون استفاده از دستگاهی خاص یا کرمهای پوستی و دردسرهای دیگر با متعادل شدن ارگانهای بدن خودتان می توانید صورتی زیبا و ماندگارتر نسبت به سایر روشهای وقت گیر و هزینه بر داشته باشید.

بر اساس مقاله منتشر شده در یکی‌ از ژورنالهای معتبر آمریکا در سال ۱۹۹۶ ، از بین ۳۰۰ نفر داوطلب استفاده از طب سوزنی برای جوانسازی پوست، نزدیک به 90 درصد از نتیجه درمان راضی بودند.

با روش زیبایی طب چینی ،چند سال صورت ما تغییر می کند و زمان ماندگاری چقدر است؟
با روش زیبایی صورت با طب سوزنی می توان لیفتینگ صورت انجام داد که حدودا" 10 تا 15 سال درمانجو را جوان تر می کند و سحر و معجزه ای هم در کار نیست.
ماندگاری روش طب سوزنی زیبایی بر خلاف بعضی از روشهای متداول موجود درجامعه پزشکی، بین 1.5 تا 3سال می باشد.عارضه ای در طب چینی زیبایی و طب سوزنی وجود ندارد و داروی خاصی نیز توصیه نمی شود.

 
با روش زیبایی طب چینی ،چند سال صورت ما تغییر می کند و زمان ماندگاری چقدر است؟
با روش زیبایی صورت با طب سوزنی می توان لیفتینگ صورت انجام داد که حدودا" 10 تا 15 سال درمانجو را جوان می کند و سحر و معجزه ای هم در کار نیست.
ماندگاری روش طب سوزنی زیبایی بر خلاف بعضی از روشهای متداول موجود درجامعه پزشکی، بین 1.5 تا 3سال می باشد. عارضه ای در طب سوزنی زیبایی وجود ندارد و داروی خاصی نیز توصیه نمی شود.نحوه ی انجام و تعداد جلسات برای روش زیبایی صورت :
معمولا" برای زیبا شدن صورت در درمانهایی که در این گزارش اشاره می شود ،ابتدا بایستی از روش امبدینگ یا کت گوت (در مورد روش جدید امبدینگ طب سوزنی که به صورت کاشت نخ با سوزن مخصوص در نقاطی از بدن است قبلا" در یک گزارش در این سایت صحبت شده است)،برای اصلاح بیماریها و مشکلات درونی بدن که همان گیرها و ضعف های مسیر انرژی یا ارگانهای بدن است انجام شود، نخ مخصوص در روش امبدینگ در نقاط تشخیص داده شده توسط پزشک مربوطه در بدن کاشته می شود.در این روش دوره ی درمان 3 ماه است که هر ماه 5 جلسه فرد باید مراجعه کند و برای درمان از امبدینگ یا کت گوت،طب سوزنی و هر هفته با روشهای مختلفی از جمله طب چینی روی صورت کار می شود که با مشاوره ی حضوری نتیجه ی بهتری از لحاظ زمان می توان اعلام کرد.

درمانهای مکمل طب چینی برای زیبایی صورت:
در روش زیبایی صورت همچنین کارهای تخصصی دیگری به عنوان مکمل درمان نظیر روش گواشا که یک جور ماساژ صورت به همراه یک لایه برداری خفیف چینی انجام می شود، روش تپینگ و میکرونیدل و تریدینگ هم انجام می شود همچنین از ماسک جنسینگ قبل یا بعد از انجام این روشها برای رساندن انرژی بیشتر به موضع مورد نظر صورت استفاده می شود و همچنین این بر حسب نیاز برای بهتر شدن نتیجه ی بهتر از سایر روشهای زیبایی نیز برای افرادی که پزشک تشخیص دهد استفاده می شود.
روش کرونیدل طب چینی در زیبایی صورت چیست؟
 روشی در طب چینی می باشد که برای افزایش خون رسانی و تحریک بازسازی پوست درقسمت مورد نظر صورت که این موارد باز هم با تحریک روی مسیرها انجام می شود تمام صورت.
روش تردینگ طب چینی در زیبایی صورت چیست؟
با سوزنهای ظریفی در طولهای متفاوت که از زیر پوست رد شده و  به حالت دوختن یا تردینگ انجام می شود که درد قابل تحملی دارد و باید 30 تا 45 دقیقه این سوزنها را در صورت نگه داشت و بعد از خارج شدن سوزن ، درمانجو لیفتینگ صورت،کاهش چروک و بهتر شدن رنگ صورت را احساس می کند و بعد از سه جلسه تغییرات انجام شده با این روش به راحتی قابل لمس است.

این روش زیبایی صورت با امبدینگ و طب چینی ،3 تا 5 برابر اثر بخش تر نسبت به زیبایی صورت با طب سوزنی سنتی می باشد.
روش تریدینگ یا رد کردن سوزن از پوست برای درمان زیبایی یک روش اختصاصی می باشد که توسط دکتر سامان عبدلی در ایران انجام می شود و نیز آموزش این روش تحت نظارت انجمن طب سوزنی و توسط دکتر سامان عبدلی انجام می شود.
روش تپینگ طب چینی در زیبایی صورت چیست؟
روشی درطب چینی می باشد که از وسیله ای به نام سوزن هفت ستاره برای گذاشتن اثرات سوزن وتحریک عمیق تر لایه های تحتانی پوست و باز سازی پایه ای تر آن انجام می شود ،پوست صورت با این حرکات برای باز سازی موضع مورد نظر اقدام می کند و به طور طبیعی سلولهای پوست را ترمیم. موضعی
نحوه اثر روش زیبایی صورت با طب چینی در صورت :
چروکهای ریز به راحتی و در مورد چروکهای عمیق تر با یک میزان کمتری جواب دهی دارد.


سیاهی دور چشم
اگر جنبه ی ژنتیکی آن قوی نباشد به راحتی با روش زیبایی طب چینی قابل حذف شدن است.
پف زیر چشم نیز به راحتی قابل حذف شدن می باشد.لیفت صورت و بر طرف کردن غبغب،بر طرف کردن حالتهای کیسه ای کنار گونه ها
به راحتی قابل حذف کردن است.
جای جوشهای صورت هم با این روش بر طرف خواهد شد .یکی از  ساده ترین مواردی که با این روش می توان درمان دراز مدتی انجام داد و به راحتی جواب گرفت، بر طرف کردن آکنه و حتی آکنه های شدید است.

مقایسه روش زیبایی صورت در طب چینی و طب سوزنی با سایر روشها :
این روش زیبایی صورت بسیار مقرون به صرفه تر نسبت به سایر روشهای درمانی زیبایی صورت و اثر بخشی آن نیز بسیار قابل لمس و ماندگارترمی باشد.
افرادی که از این روش استفاده کرده اند بسیار راضی بوده ، همین افراد قبلا" از روشهای دیگر درمانی هم استفاده کرده بودند و می گویند که واقعا" روش زیبایی صورت با طب چینی متفاوت، اثر بخش و طبیعی می باشد.
 مطالب مرتبط زیبایی:

ارگانهای مربوط به زیبایی پوست صورت و بدن و بیماریهای پوستی و جوان شدن پوست
زیبایی بدن و تناسب اندام
چاقی موضعی و سلولیت
چاقی و لاغری عمومی و لاغری موضعی
کاهش سایز بدن
لاغری بدون رژیم،دارو و عارضه